misecky-5-004-lokalita

Krásná příroda a čistý vzduch pro vaši relaxaci

Horní Mísečky jsou nejvýše položenou lokalitou (1100 m.n.m.) v Krkonošském národním parku na okraji druhé zóny ochranného pásma národního parku. Jde o ideální  místo pro dovolenou s dětmi jak v zimě, tak v létě. Horské rekreační středisko Horní Mísečky se nachází v krásné přírodě, v klidné oblasti na svazích Medvědína, v místě s nejčistším vzduchem u nás.

V této lokalitě se již nikdy nebude stavět, jedná se o poslední příležitost si pořídit pro osobní užívání apartmán na takovém místě!

Nová čtyřsedačková lanovka z Horních Míseček na Medvědín, která propojuje nový resort se Špindlerovým Mlýnem, se v zimě rozjela!

Zimní radosti v Horních Mísečkách

Sněhovou pokrývku si v Horních Mísečkách užijete opravdu dosyta. V této lokalitě je sníh jeden z prvních a posledních v celé ČR, většinou až do května každého roku.

Horní Mísečky budou integrální součástí Špindlerova Mlýna. Zároveň jeho klidová část bude ušetřená ruchu a množství návštěvníků, splňující požadavky na klidnou rekreaci a bydlení v apartmánech.

Apartmány jsou situovány přímo na sjezdovce spadající pod SKI areál Špindlerův mlýn. Nachází se zde sjezdové tratě všech obtížností pro náročné i začátečníky. Lyžaři zde ocení i 25 km běžeckých udržovaných tratí.

Mapa lyžařského areálu Špindlerův mlýn

Mapa lyžařského areálu Špindlerův mlýn

Aktuální interaktivní mapa lyžařského střediska Špindlerův mlýn

Aktuální interaktivní mapa lyžařského střediska Špindlerův mlýn

Nová sjezdovka na Medvědín, a tím celkové propojení sedačkovou lanovkou se Špindlerovým Mlýnem, byla již zprovozněna. Dále se připravuje přímé napojení lanovkou na ostatní sjezdovky v rámci SKI areálu Špindlerův mlýn např. se sjezdovkou Černý Petr. Plán výstavby poskytl provozovatel MELIDA, a.s.:

spindleruv-mlyn-mensi
❄ Více informací o zimě ve Špindlerově mlýně naleznete v tomto odkazu.

❄  Interaktivní mapa vleků a lanovek

❄ Webkamery ze Špindlerova mlýna

Letní Horní Mísečky

Součástí resortu jsou ceněné lokality z pohledu KRNAPU jako celku. Například si zde můžete prohlédnout oceněnou „Krásnou louku roku„, která se nachází přímo ve středu našeho projektu.

Horními Mísečkami vede horská silnice z Dolních Štěpanic k Vrbatově boudě. Končí zde též naučná stezka Prameny Labe. Z Míseček Vás místní autobus dopraví až na Zlaté návrší, odkud se můžete rozhodnout pro několik zajímavých turistických cest, např. k prameni řeky Labe, či na naši nejvyšší horu Sněžku po vrcholcích Krkonoš. Turisté se do Horních Míseček mohou dostat buď červenou turistickou značkou z Medvědína na Harrachovu skálu či Pec pod Sněžkou, nebo žlutě značenou turistickou stezkou od Dolních Míseček na Vrbatovo návrší.

Osadou prochází také trojice cyklotras – K1A (z Dolních Míseček na Špindlerův Mlýn), K12 (ze Špindlerova Mlýna na Třídomí u Labské) a K13 (na Vrbatovou boudu).

První bouda byla v Horních Mísečkách postavena již roku 1642. V současnosti zde spatříte zbytky hald hlušiny po rudném průzkumu z poloviny 20. století. Dnes je tady řada rekreačních objektů.  Z Prahy sem jezdí každý den pravidelná autobusová linka.